Романтичні діалоги на фоні Модерну

19 жовтня о 19:30 в Домі «Майстер Клас» відбудеться концерт камерної музики «Романтичні діалоги на фоні Модерну» за участі молодих українських музикантів – Темура Якубова (скрипка), Золтана Алмаші (віолончель) та Євгена Левкулича (фортепіано). 

У програмі твори пізньоромантичного періоду – Йоганеса Брамса, Сергія Рахманінова, Сергія Борткевича та сучасних композиторів Золтана Алмаші (Україна) й Олександра Левковича (Канада). «Творчості цих композиторів притаманні як високий професіоналізм, так і доступність для широкої аудиторії, мелодичність та емоційність», – діляться виконавці.

Значна частина програми – це твори українського композитора-емігранта Сергія Борткевича, творчість якого вже кілька років досліджують і популяризують Темур та Євген. На початку року вони організували п’ятиденний фестиваль «Борткевич в Україні», де музиканти зі США, Італії, Болгарії та України у переповнених залах знайомили українську публіку з маловідомими опусами композитора. Опинившись у вимушеній ізоляції від основної магістралі розвитку вітчизняної культури, композитор створив власний неповторний пласт української музики та зберіг вірність ідеалам Романтизму, хоча жив у XX столітті. Програма концерту представить його творчість в контексті видатних митців-романтиків, які вплинули на Борткевича, та відкриє маловідомі твори нинішніх українських композиторів.

Географія концертів Темура Якубова та Євгена Левкулича охоплює різні міста України. Виконавців неодноразово запрошували для виступів на міжнародних музичних фестивалях («Гольфстрім» м. Київ, «Камерфест» м. Хмельницький), як гостей до музичних теле- та радіопередачах, а в грудні 2016 року вони записали скрипкові та фортепіанні мініатюри Борткевича для телеканалу «Культура» Національної телекомпанії України.

Золтан Алмаші – відомий сучасний композитор та віолончеліст, автор понад 60‑ти творів для різноманітних складів, більшість яких являють твори для камерного оркестру. Музикант бере активну участь в усіх найбільших фестивалях сучасної музики в Україні («Контрасти», «Форум Музики Молодих», «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону», «2 Дні і 2  Ночі»). Його музика виконується в Швейцарії, Франції, Польщі, Голландії, Білорусі та Молдові.

Вартість квитків – 100 грн., для студентів та пенсіонерів – 50 грн.
Замовлення квитків за телефоном – 044-594-10-63.

Місце події – «Майстер Клас», вул. Богдана Хмельницького, 57 б

Концерт відбувається в рамках проекту MK Classics (куратор – Тетяна Калініченко)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *