На фестиваль «PORTO  FRANKO-2018» прибув головний  музичний хедлайнер – АН-2

Цього року міжнародний мистецький порт в Івано-Франківську «PORTO  FRANKO» буде повітряним і прийматиме пасажирів з 13 по 17 червня. Музична програма вражатиме, дивуватиме й охопить декілька напрямків.

На головній локації фестивалю вже зустріли головного хедлайнера – літак АН-2, який відкриватиме програму. Авторські креслення генія літакобудування Олега Антонова перетворяться на мистецькі артефакти «PORTO FRANKO-2018», адже композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко написали для нього  футуристичну оперу в 3-х актах – «Аерофонію». Опус поєднує сонорику авіа-турбіни з грегоріанським хоралом, монгольскими колисковими та тріп-хоповими ритмами.

PORTO FRANKO 2018: відкриття

#AEROPHONIA вже близько ✈️14.06, 21:30 Стадіон "Рух"Відкриття Porto Franko 2018​Квитки в "бізнес-клас": goo.gl/BjQueE

Опубліковано PORTO FRANKO 5 червня 2018 р.

«Ми поекспериментували з турбіною літака АН-2 і зрозуміли, що його звуковий діапазон може охопити до 4-х октав! Я би порівняв його з органом. Мені дуже цікаво зараз знаходити нове звучання, бо звичайного симфонічного оркестру, хору тощо вже замало для творчого самовираження. От зараз в захваті від низьких частот. Найскладнішим в «Аерофонії» було пояснити водіям тракторів, котрі залучені до дійства, що вони разом з технікою будуть балетом»» –  ділиться Роман Григорів.

Музично-театральна програма теж включає оригінальні постановки, зокрема, гості фестивалю побачать балет, який вразив навіть вибагливу віденську публіку –  «Oh, Magic»  австрійського хореографа Сімона Маєра. Особливість постановки в тому, що виконають її танцівники та… справжні роботи. Сучасні технології, вписані у простір прадавніх шаманських обрядів, у природу народних культів, дозволяють виконавцям не обмежувати себе в музичних і хореографічних експериментах. Об’єднані на сцені у магічний танок, вони відобразять світ, який втратив чітку межу між футуристичною фантазією та щоденним побутовим ритуалом.

Організатори підготували і власну концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена. У рамках цієї програми на фестивалі виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка та перформер Юлія Міхалі.

До цього блоку програми також ввійде й «STIMMEN»  – варіація на культовий твір «Helicopter Schtreichquartett» К. Штокгаузена. Замість чотирьох гелікоптерів, що літають з музикантами за складною партитурою – чотири напіврозкладених скелети військових радянських повітряних машин. Це своєрідний спогад про епоху в якій Штокхаузен пише семиденні опери, Крісто загортає Рейхстаг у целофан, а ціле покоління молодих художників переживає своєрідний «ренесанс» футуризму, відкриваючи нові техніки, медіа можливості, та синтезуючи увесь культурний досвід попередніх «авангардних» поколінь (1910-1990-ті).

Програму Поезофонії, де поєднаються музика й література представлятиме Юрій Андрухович, який під супровід «Сон Сови» читатиме свій новий текст «Коханці юстиції». З «Лінією Маннергейма» виступить Сергій Жадан. Активно залучені Юрко Іздрик, Тарас Прохасько, Володимир Єшкілєв.

На головній вуличній сцені слухачів вражатимуть гурти з Британії, Іспанії, Бельгії, Німеччини та США.

У 2018 році фестиваль повністю спонсорується меценатськими коштами БФ “Україна Інкогніта” та БФ “Новий Івано-Франківськ”.

Повна програма фестивалю за посиланням: http://portofrankofest.com/program/music/

Офіційна сторінка фестивалю у Facebook: https://www.facebook.com/PORTOFRANKOfest/

 

Галина ДУБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *