Польська хорова музика XVI-XXI ст.

В Україні відбудеться турне хорової капели Романа Реваковича «Cappella Corale Varsaviana». Роман Ревакович – польсько-український диригент і композитор, активний популяризатор сучасної української музики. Зокрема, митець сприяв появі музичного фестивалю «Контрасти» у Львові, є організатором проекту «Дні української музики в Польщі», головою фундації «ProMusicaViva», член Національної Спілки Композиторів України.

У 2007 році Роман Ревакович заснував власний проектний хоровий колектив, з яким матиме гастрольне турне в Україні. Виступи відбудуться в чотирьох містах– Києві (29/06), Житомирі (30/06), Хмельницькому (1/07) та Львові (3/07).

«Оскільки, я народився і живу в Польщі, а коріння маю українське, то бачу своїм завданням будувати мости між Україною та Польщею. В Україну я приводжу польську музику, в Польщу — українську», – зауважує Роман Ревакович.

Програма концерту представить репрезентативний спектр польської духовної хорової музики, яка маловідома українському слухачеві, що становить особливу цінність проекту. Охоплюючи композиторську спадщину від доби пізнього Ренесансу XVI-XVII ст. до сучасних музичних опусів ХХ-ХХІ ст. виконавці познайомлять слухача з найбільш знаковими сакральними творами a cappella різних епох і стилів.Більш давні музичні зразки належать до періоду розквіту культури тогочасної Речі Посполитої й представлені творами: першого польського композитора, який отримав широке міжнародне визнання – Вацлава з Шамотулів, котрого називають «польським Палестрино», Миколая Ґомулки та теолога й музиканта Ґжеґожа Ґервази Ґорчицького.

Другий блок складають композиції вже сучасного періоду. Першу половину ХХ ст. музично представлять твори Фелікса Нововєйського, які мають більш практичне ужиткове значення та виконувалися під час богослужінь. Релігійна музика другої половини ХХ ст. була видом супротиву репресивному комуністичному режиму, котрий намагався нищити традиції духовності. Важливо, що за винятком сталінського періоду, влада Польщі не відважилася на відкриту опозицію церкві, на відміну від ситуації в інших країнах радянського блоку. Тому цей період представлений доволі багатопланово творами Юліуша Луцюка, Юзефа Свідера, Генрика Миколая Ґурецького, Бартоша Ковальського.

Прозвучать і музичні прем’єри спеціально написаних для гастрольного туру творів українського композитора Богдана Сегіна «Sanctus» та білоруського композитора Дзмітри Либіна «Canticum Solemnis».

Це турне є частиною великого гастрольного туру капели. Виконану в Україні музичну програму також представлять слухачам в Білорусії, Латвії та Литві.

 

Детальний розклад виступів:

Київ (29 червня, 19:30)

Костел св. Олександра (вул. Костьольна, 1)

Вхід вільний

Подія відбудеться у партнерстві з Національною заслуженою академічною капелою України ДУМКА

 

Житомир (30 червня, 16:00)

Зал Житомирської філармонії

Квитки: http://www.filarmonia-zt.com/action/xor-cappella-corale-varsaviana/

Вартість: 60-150 грн.

 

Хмельницький (1 липня, 17:00)

Органний зал Хмельницької філармонії

Вартість квитків: 60 – 80 грн. Замовлення за телефоном: 8 (0382) 79-44-74

 

Львів (3 липня, 19:00)

Зал Львівської філармонії

Квитки: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Вартість: 70-110грн.

Проект організовано фундацією «ProMusicaViva» за підтримки Міністерства культури і Національної Спадщини Республіки Польща, міста Варшави, польського Товариства авторів ZAiKS та рекламно-медійної підтримки Польського інституту в Києві. Партнерами події є Житомирська обласна філармонія,  Хмельницька обласна філармонія, Львівська обласна філармонія.

Подія у ФБ: https://www.facebook.com/events/218678528743770/

Автор фото – Анджей Свєтлік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *