Пам’ять міста. VR-опера “Ноктюрн”

Якщо для захисту культурних пам’яток об’єднати новітні технології, музику та історії будинків – ми отримаємо «VR-оперу Ноктюрн» – оперу розчинену у просторі міста.

“Моє місто – казка. Кожного ранку по дорозі на роботу, я посміхаюсь, дивлячись на знайомі фасади, які ховають в собі частинку історії. Місто надихає мене, дарує радість, наснагу жити та створювати нове”, – культурне об’єднання Hronotop.ua дуже хотіло б, аби кожен киянин міг сказати це про себе.

Ми розуміємо катастрофічність ситуації, яка склалась з охороною культурних пам’яток столиці. Впевнені, що вести розмову про проблему необхідно. Але дуже важлива мова, якою ми будемо говорити, і на нашу думку, це має бути мова мистецтва – найбільш універсальна з усіх. Команда Hronotop.ua вирішила долучитись до вирішення проблеми, а Київська міська державна адміністрація підтримала цю ініціативу.

Тестовою локацією проекту «Пам’ять міста. VR-опера Ноктюрн» є будинок за адресою Андріївський узвіз, 18. Тест-драйв буде проводитесь з 16 по 31 жовтня 2018 року. VR-шолом та консультацію можна отримати у Літературно-меморіальному музеї Михайла Булгакова (Андріївський узвіз, 13).

Основою для створення музичного матеріалу композитором Сергієм Вилкою стала опера Миколи Лисенка “Ноктюрн”.

Для повноцінного перегляду історії вам знадобляться лише смартфон та навушники. Опинившись на локації, потрібно під’єднатися до Wi-Fi сітки та отримати додаток у форматі відео 360°, і будівля навпроти розкаже свою історію. З подальшим розвитком проекту ви зможете влаштувати собі оперну екскурсію містом. Для глибшого занурення, поблизу локації, у тимчасове користування кожен можете отримати VR-шолом та інструкцію до його використання.

Генеральний партнер та розробник програмного забезпечення – Sensorama Lab.

Автор ідеї – Антон Литвинов.

Вкрай важливо, пам’ятаючи і шануючи минуле, з обережністю вбудовувати його в майбутнє. Пам’ятки міста, подекуди зруйновані, можуть отримати нове життя у цифровій реальності, нагадуючи нам про живу історію міста.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *