Норовлива «Ріта» на «Оперному вікенді»

Новий естетичний рецепт вишуканої мистецької кухні подарував киянам-меломанам проект «Оперний вікенд». Поєднання контрастних інгредієнтів – музика різних епох, країн, стилів, які були подані під смачним соусом сучасної режисури та фешн-сценографії – ось на що так чекали всі цього осіннього вікенду!

Організатори подбали про потреби сучасного глядача, і тому всі представлені опери були камерними, а отже тривали близько години кожна. В цілому, за два дні можна було познайомитись із чотирьома операми. По дві кожного вечора.

Першого дня глядач споживав комічну оперу «Ріта» італійського композитора Гаетано Доніцетті (виконували українською мовою) та оперу-жарт «Ведмідь» української композиторки Ірини Губаренко. Обидві опери розкривають побутово-інтимні сторони життя. Другого дня – містичну трагедію «Медіум» американського композитора Джанкарло Менотті та ситком-оперу (комедія ситуацій) «Бастьєн і Бастьєна» австрійського класика Вольфгана Амадея Моцарта – обидві українською мовою.

Справжнім ласим шматочком вікенду стала опера «Ріта». Режисерка Лада Шиленко із дизайнеркою Мариною Рибалко (бренд Rybalko) створили пікантну сучасну оперу. В основі – любовний трикутник із справжніми італійськими пристрастями.

Дар’я Литовченко і Павло Денисенко. Фото – Anastasia Mantach

Головна героїня Ріта (Дар’я Литовченко) – втілення самодостатньої, сильної, емансипованої бізнес-вумен, яка схильна до «садо-мазо» по відношенню до своїх чоловіків. За сценарієм вона є власницею готелю, справжньою господинею, яка попри все цінує порядок свого бізнесу. Її чоловік Пеппе (Олександр Вознюк) – залякане створіння, яке молить про свободу. Він з жахом очікує побиття від жінки за найменшу провину. Ситуацію рятує випадковість – виявився живим перший чоловік Ріти, Гаспар (Павло Денисенко), і між чоловіками розігруються змагання за право бути вільними. Все закінчується класичним хеппі-ендом із приборканням норовливої Ріти.

Цікавим є режисерське рішення опери. Кольорова палітра сцени-готелю – червоно-біла – акцент на всевладді господині, яка вбрана у відповідні кольори. Музиканти (квінтет духових інструментів на чолі із диригентом Костянтином Старовицьким) – це не звичний бутафорський компонент, а рівноправні учасники. Вони – гості готелю, про що свідчать готельні капці на їх ногах і свобода рухів на сцені. Диригент, як лідер гурту клієнтів готелю, час від часу втручається у сценічну дію із бажанням привернути увагу Ріти до себе. І не дивно, адже Ріта просто випромінює сексуальну енергію, яка так і манить чоловіків.

Диригент – Костянтин Старовицький. Фото – Anastasia Mantach

Варто відзначити незабутню акторську гру і досконале музичне виконання опери «Ріта». Кожен герой мав різне вокальне амплуа: Ріта (сопрано), Пеппо (тенор), Гаспар (баритон), що підкреслювало їхню сценічну роль. Так, Ріта – справжня грайлива щебетушка із норовливим норовом, Пеппо – ліричний та милий підкаблучник, а Гаспар – мужній пірат, від якого линуть іронія та позитив.

Величезним «компліментом від шефа» стали ансамблеві номери: органічне поєднання тембрів і високоякісне виконання. Крім того, міміка та пластика виконавців змушувала глядача повністю зануритися у проблеми головних героїв і до кінця бути з ними, не відволікаючись на телефон чи поїдання цукерок.

Фото – Artem Galkin

Саме лише смакування опери «Ріта» свідчить про професійність головного шеф-кухаря фестивалю Галини Дуб, яка за сприянням Українського Культурного Фонду та Київської Малої опери подарувала опероманам чудовий вікенд. Реалізовано спільно з командою Hronotop.ua.

Bon appetit!

Головне фото -Anastasia Mantach

Вероніка ЗІНЧЕНКО 

3 коментарі до “Норовлива «Ріта» на «Оперному вікенді»

  1. Респект Галині Дуб за проект ! Дякую за прекрасний смак! Отримала море задоволення, особливо від опери “Ріта”: прекрасна музика, чудові молоді голоси, все зрозуміло, бо українською:) Емоційно, хвилююче, чуттєво! Режисерці бажаю і надалі робити оперу зрозумілою! Прекрасно, що опера може бути сучасною! Бажаю проекту довгого успішного творчого життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *