NEW MUSIC : TOUCHPOINTS. Шоломи віртуальної реальності та академічна музика

15, 19 та 20 червня у Києво-Могилянській Бізнес Школі українська аудиторія з допомогою шоломів віртуальної реальності матиме змогу побачити і почути концерти фестивалю сучасної музики “new music : touchpoints”, який команди Kyiv Contemporary Music Days (Україна) та DME (Португалія) організують у Лісабоні.

Kyiv Contemporary Music Days — українська освітньо-концертна платформа сучасної академічної музики. Впродовж двох років KCMD організувала 96 подій у рамках чотирьох фестивалів та окремих проектів, серед яких концерти оркестрової, камерної і електроакустичної музики, чотири міжнародні майстер-класи, серії лекцій і воркшопів, долучивши 69 музикантів з 22 країн.

Впродовж 11-20 червня Kyiv Contemporary Music Days (Україна) спільно з DME (Португалія) організують у Лісабоні фестиваль new music: touchpoints, а це – 25 подій: 13 концертів, 12 лекцій та 40 годин майстер-класів. Українська аудиторія зможе доєднатися до подій за допомогою шоломів віртуальної реальності. Технічна реалізація відбуватиметься у партнерстві з Домом освіти та культури Майстер Клас, Woroom.Network та Fly Technology. Live 360 Stream дозволить українцям опинитися на цій події. 

Розклад трансляцій: http://www.kcmd.eu/touchpointsua

В межах фестивалю прозвучать твори композиторів ХХ і ХХІ століть — визнаних і молодих, українських і зарубіжних: Валентин Сильвестров, Віталій Годзяцький, Гельмут Лахенманн, Лучано Беріо, Дьордь Лігеті, Карлгайнц Штокгаузен, Сальваторе Шарріно, Тошіо Хосокава та інших.

Серед учасників події — німецька кларнетистка Ніна Янссен-Дейнцер (солістка легендарного ансамблю нової музики Ensemble Modern (2006-2017)), український піаніст Антоній Баришевський (соліст Національної Філармонії України, переможець низки міжнародних конкурсів, серед яких – конкурс ім. Артура Рубінштейна (2014, Тель-Авів, Ізраїль)), німецький композитор Ханс Тутшку (професор та директор студії електроакустичної композиції HUSEAC у Гарвардському університеті), новостворений український квартет нової музики Danapris String Quartet, португальський композитор Жайме Рейш (професор композиції в Superior School of Applied Arts (Esart), засновник DME festival і Lisboa Incomum) та ін.

Альберт Саприкін, команда Kyiv Contemporary Music Days:

“Разом з партнерами DME-Festival, платформа Kyiv Contemporary Music Days, організує (буквально: летимо до Лісабону і організовуємо) у Португалії те, що з 2015 року робимо в Україні: докладаємо своїх зусиль до того, аби сучасна академічна музика, що звучить на відомих концертних майданчиках у Дармштадті, Відні, Парижі, Люцерні, звучала на наших фестивалях у виконанні визнаних музикантів, які, власне, виконують цю музику на тих самих концертних майданчиках.

Для нас є важливим, що б події new music : touchpoints не оминули українську аудиторію, тому ми, спільно з нашими партнерами — домом освіти та культури Майстер Клас, Woroom.network та Fly technology, — долучивши технології віртуальної реальності, організуємо живі трансляції всіх дванадцяти концертів.

Українська аудиторія матиме змогу прийти на локацію, надягнути шоломи віртуальної реальності, озирнутися навколо себе та опинитися на концерті, що відбувається просто зараз за чотири тисячі кілометрів.

Пряма трансляція концертів нової музики у режимі віртуальної реальності – це проект, який відбувається вперше, принаймні, в Україні. Завдяки технологіям прямої трансляції у 360 сьогодні, у 2018 році, вже не настільки важливо знаходитися на локації, де відбувається концерт. Ми раді можливості таким чином долучити українську аудиторію до подій, що ми організуємо у Лісабоні”.

Віктор Рекало, віолончеліст:

“Концерт у Лісабоні – це перший виступ новоствореного Danapris-квартету. Ми давно добре знаємо один одного та із задоволенням грали разом у різних складах, але незрівнянне ні з чим квартетне музикування – нова дуже хвилююча для нас сторінка співпраці, яка, сподіваємося, має хорошу перспективу розвитку. Твори для першого концерту ми підібрали різноманітні – від класиків 20 століття Шарріно та Лігеті, до нової музики наших однолітків, українців Мокану та Ретинського. У Лісабоні дуже незвична для наших інструментів вологість, але вони вже потроху звикають. В акустиці залу, де проходить фестиваль, дуже цікаво працювати з радикальною динамікою, незважаючи на виразний фон літаків, що заходять на посадку у розташований зовсім поруч аеропорт. Багато гуляти містом не виходить, ретельно готуємося. Настрій піднесений, дякуємо організаторам фестивалю за професійність та можливість бути причетними до непересічної події. Надіємося незабаром повторити цей концерт у Києві”. 

Розклад подій фестивалю: http://www.kcmd.eu/touchpoints

Офіційна сторінка феcтивалю у Facebook: https://www.facebook.com/newmusicdays

Фото надані організаторами події

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *