Моноопери: від України до Японії

15 листопада у Дзеркальній залі Львівської національної опери відбудеться вечір моноопери, який проходитиме у рамках XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької.

Фестиваль вперше вирішив надати увагу жанру моноопери. У концертному виконанні прозвучать твори сучасних українських та зарубіжних композиторок: «Відблиски втомленого поп-стару» (чотири новели) Марії Кінскі на вірші Карло, «Гомін води» Ріки Нарімото (Японія) на вірші Мацуо Басьо, «Морська примара» Цвєти Дімітрової (Болгарія) на вірші Генріха Гайне, «Цим вечором Борис Годунов» Кармелли Ципколенко (Україна) на лібрето Крістіна Торквіста (Австрія).

Твори виконає запрошений соліст – видатний австрійський бас-баритон Руперт Бергман разом із ансамблем «Senza Sforzando». Репертуар співака налічує близько сотні оперних партій від класики до сучасності. Руперт Бергман виступає на світових оперних сценах, співпрацює з кращими диригентами та вокалістами, ініціює проекти у співавторстві з сучасними композиторами.

Творчий тандем Руперта Бергмана з українськими композиторами і виконавцями успішно працює протягом двадцяти років. Співак є учасником різних міжнародних фестивалів сучасної музики: «Два дні й дві ночі» (Одеса), «Київ музік фест» (Київ), «Контрасти» (Львів). Поціновувачі сучасної музики добре пам’ятають блискучий виступ Руперта Бергмана на минулорічній «Ночі Контрастів», де виконувалось дев’ять міні-моноопер молодих композиторів.

Ансамбль сучасної академічної музики «Senza Sforzando» заснований у 2001 році Олександром Перепелицею – концертуючим піаністом та диригентом, сином відомої української композиторки Кармелли Цепколенко. До складу ансамблю входять студенти та випускники Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової. Ансамбль спеціалізується на інтерпретації сучасної музики і є постійним учасником фестивалів в Україні («Два дні і дві ночі», Одеса) і за кордоном («Дні музики», Дрезден).

Senza Sforzando – творча група з мобільною кількістю учасників, котра реалізовує свої проекти у дуетах, тріо, квартетах чи ансамблях. У Львові Senza Sforzando під орудою диригента, художнього керівника Олександра Перепелиці виступить у такому складі: Марина Перепелиця (фортепіано), Анна Довбиш (скрипка), Євген Довбиш (віолончель), Володимир Гітін (кларнет), Іван Гуменюк (маримба).

Головне фото – Produktion Leharfestival Bad Ischl 2010. Foto © Gerhard Ringhofer

Вікторія ШЕРШУН

Один коментар до “Моноопери: від України до Японії

  1. «Відблиски втомленого поп-стару» (чотири новели) – це твір Юлії Гомельської на вірші Карла Марії Кінскі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *