Мистецький перформанс “Східно-західна вулиця. Пісня добра і зла”

 

Запрошуємо на музичний перформанс-драму на основі світового бестселера “Східно-західна вулиця. Повернення до Львова” Філіпа Сендса, юриста, учасника найбільш резонансних міжнародних судів про злочини геноциду та порушення прав людини.

У центрі “Східно-західної вулиці. Пісня добра і зла – долі трьох юристів: ученого з Кембриджа Герша Лаутерпахта, прокурора Рафала Лемкіна й адвоката Гітлера та генерал-губернатора окупованої Польщі Ганса Франка. Це розповідь про те, як двоє випускників Львівського університету впровадили до наукового обігу юридичні терміни на позначення найжахливіших злочинів ХХ століття – злочин проти людяності та геноцид – і доклали великих зусиль, щоб їх включили у міжнародне право. Це також розповідь про Ганса Франка, якого визнано винним у злочинах нацистської окупації, а докази зі Львова були вагомими для його обвинувачення. Ця перформанс-драма пропонує новий погляд на Нюрнберзький процес та історію сучасного міжнародного права і показує все ще мало знану історію, яка змінила Львів, міжнародне право та сучасний світ.

Незвичний формат Пісні добра і зла поєднує зображення, тексти й музичні твори, щоб розповісти не лише про скоєння та осмислення найжорстокіших злочинів минулого століття, але й про захоплення музикою, в якій Лаутерпахт і Франк, розділені лавою підсудних у судовій залі №600 Нюрнберзького палацу юстиції у 1946 році, знаходили розраду в найскладніші моменти свого життя.

Сьогодні вважається загальноприйнятим, що уряди не можуть поводитися зі своїми громадянами так, як їм заманеться. Сучасне міжнародне право накладає певні рамки на їхні дії, існують міжнародні трибунали, перед якими вже ставали голови держав. Така радикальна зміна у розумінні суверенності держави над громадянами стала можливою після Другої світової війни, коли сформувалася нова система законів, наріжним каменем яких стали власне два поняття – геноцид і злочини проти людяності, що їх запропонували Лемкін та Лаутерпахт. Ці правові терміни вперше були вжито під час Нюрнберзького процесу. Головна їх мета – захистити людську гідність, але між ними також є принципова різниця. Що є важливішим: захист групи чи захист окремої людини? Пісня добра і зла – це виняткова нагода дізнатися історію появи цих понять, про те, як вони пов’язані з історією Львова.

Спеціальним гостем програми стане Емануель Акс, один з найзнаніших піаністів сучасності, володар семи Греммі. Він долучиться до постановки лише у Львові – вперше після 1956-го року Емануель Акс повернеться в місто, в якому народився і розпочав музичне навчання.

Пісня добра і зла виконується лише 4 рази на рік у різних містах світу. Після прем’єри у Лондоні в 2014 році уже відбулися виступи у Стокгольмі, Нюрнберзі, Стамбулі, Монблані. Заплановано виступи у Гаазі, Берліні та Сіднеї. Постановка у Львові в залі Філармонії має особливе значення, оскільки саме Lemberg/Lwów/Львів є не лише містом, де відбувається значна частина подій, але й героєм твору.

Подія відбудеться 11 листопада у Концертній залі Львівської філармонії (вул. Чайковського, 7) о 19:00

Квитки можна придбати на gastroli.ua

Виконавці:

Катя Ріманн (оповідачка, кіноактриса, Берлін)

Філіп Сендс (оповідач, професор права, юрист, письменник, Лондон)

Лоран Наурі (бас-баритон, Метрополітен-опера, Нью-Йорк/Париж)

Ґійом де Шассі (фортепіано, джазовий піаніст і композитор, Париж)

Завантажити інформацію про учасників постановки та основних історичних персонажів тут 

Пропонуємо ознайомитися з однією із рецензій у TheGuardian https://www.theguardian.com/music/2014/nov/16/nazi-war-criminal-nuremberg-prosecution-bach

Захід є частиною супровідної лекційно-дискусійної програми до виставки (не)означені та програми Права, справедливість та пам’яті Львова, яка також включає міжнародний семінар “Ідеї (без) місця: Концепції та практики прав і справедливості у Східній Європі” та відкриття меморіальних таблиць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *