«Лятошинський Тріо» запишуть дебютний диск та дадуть два концерти у Харкові та Львові

У рік 125-ти річчя від дня народження Бориса Лятошинського з’явиться новий диск з його музикою. «Лятошинський Тріо» у складі відомих українських музикантів молодого покоління Михайло Захарова, Романа Лопатинського та Олексія Шадріна запишуть Фортепіанні тріо №1 і №2, а також дадуть концерти у Харкові та Львові.

Концерти ансамблю відбудуться 10 вересня у Схід Opera (Харків) та 13 вересня у Львівській національній філармонії. У програмі прозвучать Фортепіанне тріо №1 Бориса Лятошинського, а також Фортепіанне тріо Сі-бемоль мажор Gassenhauer Людвіга ван Бетховена, Ноктюрн Мі-бемоль мажор Франца Шуберта.

Запис музиканти здійснюватимуть у Львові з незалежним музичним лейблом Golka Records, що співпрацює з найцікавішими сучасними українськими композиторами та виконавцями в жанрі класичної музики, джазу та етно. Скрипаль Михайло Захаров відзначив: «Я дуже радий, що з записом обох фортепіанних тріо Бориса Лятошинського на нашому дебютному диску, вдасться втілити нашу давню мрію – відкрити світові шедеври української камерної музики».

Ця подія важлива не тільки для самого колективу, а й для української музики загалом, адже, як пише музикознавиця Юлія Пальцевич: «Борис Лятошинський є беззаперечно знаковою постаттю, класиком ХХ століття. Однак у світі його музика майже невідома, що великою мірою було зумовлено закритістю української культури: з одного боку – радянська «залізна завіса», з іншого –  ревність місцевих «діячів», що за будь-яку ціну вислужувалися перед вищим керівництвом та партійними органами, але й певна ізоляція українського мистецтва, штучно створювана «центром». Відомий диригент Геннадій Рождественський, який в числі інших виконував твори Лятошинського, колись висловився: «Якби ця людина в радянський час жила у Москві, то його кар’єра була б на рівні Шостаковича». Чого вартують тільки імена його учнів, що навчалися в його класі композиції в Київській консерваторії: Валентин Сильвестров, Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Леся Дичко, Ігор Шамо, Іван Карабиць, Євген Станкович.

Тож, «Лятошинський Тріо» здійснюють справжню місію, коли поряд з класичним репертуаром, особливу увагу приділяють сучасній музиці, а також творчості таких українських композиторів-велетнів як Лятошинський. Навіть своєю назвою колектив популяризує його творчість не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Адже, до складу тріо, яке було засновано у 2019 році, увійшли відомі й затребувані в Європі музиканти з українським корінням: Михайло Захаров, скрипка (Україна-Австрія), Роман Лопатинський, фортепіано (Україна), Олексій Шадрін, віолончель (Україна-Німеччина).

Квитки на концерти «Лятошинський Тріо» у Харкові та Львові:

10 вересня – Схід Опера у Харкові:
https://kharkov.karabas.com/lyatoshinskij-trio/order/

13 вересня – Львівська національна філармонія:
https://philharmonia.lviv.ua/event/lyatoshinsky-trio/

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *