5 місяців тиші: оркестр «INSO-Львів» виступить з програмою «I’mпульс»

27 серпня вперше після довгої музичної паузи симфонічний оркестр «INSO-Львів» виступить у повному складі з програмою «I’mпульс». Нестандартне розташування музикантів у концертному залі Львівської національної філармонії відповідатиме карантинним вимогам. А за квитки на концерт треба поборотися: 20 ексклюзивних квитків можна буде придбати у форматі онлайн аукціону на сторінці оркестру у Facebook.

У програмі концерту – П’ята симфонія Людвіга ван Бетховена, 250-річчя якого відзначає культурний світ, та прем’єра «Української сюїти» для симфонічного оркестру малознаного в Україні львівського композитора – Андрія Гнатишина, який був учнем Станіслава Людкевича, а завдяки стипендії Митрополита Андрея Шептицького навчався у Новій Віденській консерваторії.

Андрій Гнатишин (1906-1995) – український композитор, диригент хору церкви Св. Варвари у Відні, організатор мистецького життя українців у Австрії. Його ім’я добре відоме серед української діаспори, але менш знане на Батьківщині.

Навчався у Вищому музичному інституті ім. М. Лисенка у викладачів Станіслава Людкевича, Нестора Нижанківського та Бориса Кудрика. Неабиякий музичний талант молодого композитора помітив Митрополит Андрей Шептицький, який 1931 року виділив йому стипендію для навчання в Новій Віденській консерваторії.

Все життя композитор мріяв про концерти власних творів в Україні. 20-21 жовтня 1990 року відбулися авторські вечори Андрія Гнатишина в концертному залі ім. С. Людкевича Львівської філармонії. У програмі вечорів звучали його інструментальні твори, хорова духовна музика, обробки народних пісень та кантата «Рука Івана Дамаскина». Твори композитора виконали симфонічний оркестр Львівської філармонії, хорові капели «Дударик», «Трембіта» та «Заграва».

Через 30 років на тій самій сцені звучатиме прем’єра «Української сюїти» у виконанні оркестру «INSO-Львів» та під орудою диригента Ярослава Шемета. Сюїта складається із чотирьох частин – «Думки», «Аркан», «Кружок», «Коломийка».

«Безмірно тішуся, що нам вдалося нарешті зустрітися після 5-ти місяців перерви і відновити унікальну програму. Нам прийшлося пристосуватися до нових обставин: грати на відстані в 1,5 метри і це трохи ускладнює роботу. Незважаючи на обставини, ми можемо творити!», – розповів диригент Ярослав Шемет на сторінці Instagram.

Ведучі концерту – журналіст Володимир Бєглов та музикознавиця Оля Лозинська.

Концерт буде транслюватися наживо:

На YouTube каналі – https://www.youtube.com/c/INSOLvivOrchestra/featured

На сторінці Facebook – https://www.facebook.com/insolviv/

Людмила БУРДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *