Ґала Моцарт: Маркіян Мельниченко та Collegium Musicum

Концертна програма від агенції Collegium Musicum до Дня Народження В.А.Моцарта ще раз нагадала про велику загадку музики композитора, яка приховується за оманливою доступністю…

 

Здається, що ще може таїти музика всіма улюбленого «віденського класика»? Але все ж кожен виконавець по-своєму відчуває її та підносить різноманітні емоційні відтінки його музики. Драматичний і динамічний, ніжний чи грайливий, енергійний чи чуттєвий? Натомість у виконанні скрипаля українського походження Маркіяна Мельниченка, який мешкає в Австралії, музика Моцарта вирізняється ліричністю та делікатністю. Йому вдалося створити особливо інтимну атмосферу виконанням скрипкових опусів композитора – Концерту для скрипки з оркестром №4 та Адажіо та Рондо для скрипки з оркестром – де чарувала довершеністю кожна фраза, невимушеністю – легкі віртуозні каденції і, разом з тим, не покидало відчуття ніжної, але емоційної розповіді від початку до завершення кожної частини, кожного твору.

Емоційний тон заданий солістом, перейняв і оркестр Collegium Musicum під батутою Івана Остаповича, який не наважувався порушувати тиху динаміку скрипкового соло. Оркестру не завжди вдавалося вслід за солістом політна легкість чи злагоджені штрихи, але за настроєм та драматургією розповіді музиканти були на одній хвилі. Оcобливо вдалося передати танцювальну стихію третьої частини Скрипкового концерту, яка наче відносить нас не у віденські придворні салони, а на луки і поля австрійських земель та зображує танці під ніжним весняним сонцем.

З яскравими скрипковими творами різко контрастувало виконання Симфонії №25. Це один із драматичних творів Моцарта, де немає місця легкості та грайливості. Однак цей твір не варто пов’язувати з трагічними образами, адже симфонія була написана Моцартом у 17-річному віці під впливом стилю старшого сучасника – композитора Йозефа Гайдна.

Collegium Musicum не прощається з музикою Моцарта. Невдовзі – 7 лютого у Львівській філармонії вони презентуватимуть концертну програму “Моцарт зі Львова”, де звучатиме музика молодшого сина композитора – Франца Ксавера, що більшу частину свого життя мешкав у Галичині. Солісткою цього концерту буде Ольга Здоренко, яка виконає два фортепіанні концерти «львівського Моцарта» у супроводі оркестру Collegium Musicum.

Квитки за посиланням: http://www.philharmonia.lviv.ua/02-2017/news-20170104-2007/?lang=ua

Стефанія Олійник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *