У Швеції відбудеться Перший фестиваль української музики

Фестиваль української музики «Переосмислюючи Європу: Україна» триватиме 23-24 жовтня в Стокгольмі у престижних концертних залах – Musikaliska та Eric Erikssonhallen. У програмі – музика українських композиторів від Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича до наших сучасників – Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець та Олександра Кравчука.

     150 молодих та зовсім юних музикантів з України та Швеції виступатимуть в одному концерті два вечори поспіль: молодіжний академічний симфонічний оркестр “INSO-Львів”, дитячий хор «Щедрик», найстаріша хорова школа Швеції – Adolf  Fredriks Musikklasser, солісти – лауреати міжнародних конкурсів, переселенці з Донбасу: Максим Шарпар (фортеріано, м. Єнакієве), Євгенія Джалалова (скрипка, м. Донецьк), близнята Софія та Анна Кисляк  (скрипка, м. Лисичанськ) та львів’янин Степан Сивохіп (гобой).

Для цих дітей виступ на фестивалі – не лише можливість продемострувати свою майстерність, але й розповісти власну історію, і тим самим, привернути увагу до проблеми біженців та війни в Україні.

Софія та Анна Кисляк (скрипка, м. Лисичанськ)

11-річні близнюки Софія та Анна Кисляк народилися в Донецьку і втекли від війни разом з матір’ю. Обидві їх скрипки були вкрадені – жахливі події для будь-якого музиканта. Тепер вони грають на позичених скрипках. Софія та Анна, які отримали багато перших призів у міжнародних конкурсах для дітей, зараз живуть у Києві та навчаються в дитячій музичній школі.

Отже, фестиваль не лише знайомить шведську публіку із музикою українських композиторів, та авторів, пов’язаних з Україною, але й ставить у центр події дітей. Багато хто з них, був змушений покинути свої домівки через війну на Сході України. Проте, їхня участь у фестивалі подарує їм спогади, особливо цінні в їх складній ситуації і можливість розвиватися далі, як музикантам на міжнародній арені. Ці діти виступатимуть на Гала-концерті 24 жовтня – в день ООН, привернувши таким чином, увагу шведської громадськості до проблем війни на Донбасі та окупації Криму РФ. Наразі вони отримають можливість  продемонструвати свій талант у Швеції та виступити на одній сцені із відомими музикантами: піаністкою Наталією Пасічник та віолончелістом Якобом Кораньї.

       В рамках фестивалю відбудеться світова прем’єра твору однієї з найвідоміших сучасних композиторів Швеції Андреа Тарроді  – Концертино “Пісні неба (Songs of the Sky)”, написаного спеціально для цього фестивалю і присвяченого Наталії Пасічник, на основі української та шведської народних  мелодій. Також на заключному концерті фестивалю вперше в Швеції прозвучить фортепіанний концерт Франца Ксавера Моцарта (сина В.-А. Моцарта), який прожив більшу частину свого життя у Львові.

Наталія Пасічник

      Наталя Пасічник, директор Українського інституту у Швеції: «Стратегією діяльності Українського Інституту в Швеції від часу його заснування була побудова довгострокових проектів. За три роки нашого існування ми започаткували Нордичний Фестиваль Українського Кіно, який буде мати свій четвертий сезон цього року, Фестиваль Сучасних Анімаційних Фільмів, який ми проводимо разом з нашими партнерами з Європейської Спілки Культурних Інституцій. І ми маємо надію,  що  і цей музичний фестиваль «Rethinking Europe» стане початком постійного представництва української музики в Скандинавії. Адже музика – найбільш цивілізована мова, яка дісталася людству. Це шлях комунікації поза часом і кордонами. Ми вирішили зосередити головну увагу Фестивалю на дітях, на поколінні, яке формуватиме майбутнє нашого континенту. Дати можливість молодим талантам з України, які вже встигли пережити втечу від війни, побудувати приязні стосунки з їхніми колегами-однолітками, відкрити шлях до взаєморозуміння через музику, як об’єднуючий фактор. Фестиваль дозволить шведській публіці відкрити для себе музичні скарби України, а ми, як організатори, сподіваємось представити нові перспективи глобального процесу переосмислення Європи».

Фестиваль є виключно громадською ініціативою, яку підтримали низка компаній та меценатів. Ідея його проведення належить Наталії Пасічник, відомій українсько-шведській піаністці та засновниці Українського Інституту в Швеції. З української сторони її партнерами стали – Громадське Об’єднання Міжнародний інститут культурної дипломатії в особі Тетяни Калити та Громадське Об’єднання Відповідальне майбутнє/Responsible Future, засноване та очолюване Вікторією Зубенко і Клавдією Шевелюк.

Фото надані PR-агенцією «Дель Арте»

Офіційна сторінка Інституту України у Швеціїhttp://ukrainskainstitutet.se/ua/?noredirect=uk_UA

Сторінка у FB:  https://www.facebook.com/ukrainskainstitutet/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *