Духовні концерти Бортнянського вперше виконають із хореографією

Львівський органний зал не вперше пропонує слухачам концертні програми, які руйнують традиційні уявлення про виконання класики. Звучання органу поєднується з відео інсталяцією, виконання «на живо» лунає як супровід до мультфільмів та кіно, слухачі мали змогу навіть за допомогою Telegram-бота давати команди оркестрантам під час концерту. На черзі – новий експеримент, який поєднає українську духовну музику із сучасною хореографією.

11 січня у Львівському органному залі Український молодий хор, під керівництвом диригента Романа Рибака, виконає вісім духовних концертів українського композитора ХVIII століття Дмитра Бортнянського. За словами диригента, звернутись до творчості чи не найбільшого українського класика у молодих виконавців було дві причини. По-перше, хорові концерти Бортнянського, на превеликий жаль, справді рідко виконуються; по-друге, правильне виконання його музики потребує кращого розуміння не лише серед слухачів, але й самих музикантів. Адже більшість доступних записів концертів Бортнянського, скажімо на YouTube, є здійснені російськими хорами, які неправильно вимовляють тексти цих композицій. Тому дуже важливо правильно доносити як і музику, так і сам текст, які мають рівноцінну важливість у творах духовної музики.

Диригент Роман Рибак

Під час концерту будуть виконані вісім духовних концертів митця (№15 «Прийдіте, воспоїм людіє», №16 «Вознесу Тя, Боже мой, Царю мой», №24 «Возведох очі мої в гори», №30 «Услиши, Боже, глас мой», №19 «Рече Господь Господеві моєму», №27 «Гласом моїм к Господу возвах», №21 «Живий в помочі Вишнього», №34 «Да воскресне Бог»).

А тепер щодо усіх цікавинок цього концерту.

Особливим буде розташування хору – з чотирьох боків сцени, фактично, між та позаду слухачів. Простір посередині залу стане сценою для балету.

Contemporary Dance Space Lviv

До постановки хореографії цього концерту долучився Келі Рот (Kelyy Roth), директор Лас-Вегаського балетного центру. У Львові він співпрацює з Contemporary Dance Space Lviv та хореографом Марією Бакало, які не вперше беруть участь у сучасному виконанні класичних композицій. Балет танцював в оперних постановках на Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt, зокрема, в опері того ж Бортнянського «Алкід».

Чи вдалим виявиться експеримент щодо поєднання духовної музики та сучасної хореографії, побачимо та почуємо вже 11 січня (п’ятниця) о 19 год. у Львівському органному залі.

Сторінка події у Facebook: https://www.facebook.com/events/351147739018957/?active_tab=about

Фото зі сайту фестивалю LvivMozArt 

 Стефанія ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *