Британський композитор написав «Заповіт» на вірші українських поетів

Один із провідних британських композиторів сучасності – Марк Ентоні Тернейдж (Mark Anthony Turnage) нещодавно представив світу симфонічну композицію «Заповіт», присвячену Україні. У творі автор використовує вірші українських поетів – Тараса Шевченка, Василя Стуса і Сергія Жадана. Партитура, яка містить українські тексти, вийшла друком у видавництві Boosey & Hawkes.

Варто зазначити, що до прем’єри твору спричинилися і українські митці зі світовим іменем. Насамперед – диригент Кирило Карабиць, який диригував прем’єрою у м. Пул (Англія). Перше виконання твору англійською мовою відбулося під батутою Карабиця в листопаді, у співпраці з Борнмутським симфонічним оркестром та сопрано Наталією Романів, британською співачкою українського походження. Преса окреслює її «однією із найвидатніших сопрано свого покоління», а видання «The Guardian» називає «височиною» її виконання партії Мімі в опері «Богема» Дж. Пуччіні у Англійській національній опері.

Знову процитуємо «The Guardian», однак вже рецензію на виконання «Заповіту»:

«Вибір Тернейджа є сильним і вкрай необхідним. Такою є і його музика: часто різка та запальна, як на початку – «Плач, небо, плач», одночасно – лірична, зі емоційними й похмурими низькими дерев’яними духовими, фортепіано, челестою, арфою та дзвонами. Тернейдж має велику кількість творів. Цей є світилом».   

Кирило Карабиць

Друге виконання «Заповіту» відбудеться вже у Німеччині із Веймарською міською капелою, головним музичним директором і художнім керівником якої є Кирило Карабиць. На концертах 9 та 10 грудня співатиме відома українська виконавиця – сопрано Ольга Пасічник, і виконуватиме «Заповіт» Тернейджа вже українською мовою! Композиція прозвучить поруч із Симфонією №4 Густава Малера.

Сподіваємося почути «Заповіт» британського автора і в Україні!

Головне фото – ©Nick Cary/BSO

Стефанія ОЛІЙНИК

2 коментарі до “Британський композитор написав «Заповіт» на вірші українських поетів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *