5 фактів про найвідоміший молодіжний оркестр Європи

25-26 липня в Україну завітає Федеративний молодіжний оркестр Німеччини (BundesJugendOrchester), який вважається одним із найбільш престижних юнацьких оркестрів у світі. Музиканти виступатимуть у Києві та Львові. Наведемо кілька фактів, чому цей колектив є унікальним, а його виступ варто не пропустити!


1. Музиканти, віком 14-19 років

Практика молодіжних оркестрів, де вік учасників не перевищує 20 років, дуже поширена у Німеччині. До складу Федеративного молодіжного оркестру Німеччини входять музиканти віком 14-19 років. Він також має тривалу історію, адже був заснований ще у 1969 році. З часу заснування колектив виступав по всьому світу – країнах Європи, Азії, Африки, Південної та Північної Америки.

2. Під патронатом Берлінської філармонії

Молодіжними оркестрами Німеччини мають за честь опікуватися “дорослі” оркестри та їх учасники, які навчають молодших колег та діляться досвідом. Федеративний молодіжний оркестр Німеччини – один із найвідоміших, адже він існує під патронатом Берлінської філармонії.

3. Співпраця з найкращими

BundesJugendOrchester може похвалитися співпрацею зі всесвітньовідомими музикантами: диригентами Гербертом фон Караяном, сером Саймоном Реттлом, Куртом Мазуром, Ґуставо Дудамелем і Кирилом Петренком, скрипалем Крістіаном Тецлаффом, альтисткою Табеєю Ціммерман, піаністом Фазілом Сайлом та багатьма іншими. От щасливчики! Свого часу сер Саймон Реттл поділився враженнями від роботи з молодими музикантами: «Мені приносить неабияке задоволення познайомитися з цим чудовим наступним поколінням моїх колег! Гадаю, поки майбутнє оркестрової музики у ваших руках, йому нічого не загрожує…».

4. Літнє турне 2018 року

До Києва та Львова Федеративний молодіжний оркестр Німеччини завітає в рамках літнього туру такими країнами Європи, окрім України, як Італія, Німеччина, Румунія. В програмі концертів – твори Й. Гайдна, А.Брукнера, П. Гіндеміта, Г. Малера, О. Мессіана. Диригент – Еліас Ґранді.

5. Вперше в Україні? 

У повному складі BundesJugendOrchester в Україні буде виступати вперше. Але минулого року на закритті фестивалю LvivMozArt у Львові та на концерті в Національній філармонії України у Києві вже брала участь частина музикантів оркестру, а другу половину складали українські виконавці з Молодіжного симфонічного оркестру України. Під орудою Оксани Линів вони спільно виконували програму з творів Франца Ксавера Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Миколи Лисенка та Бориса Лятошинського. І не лише у Львові та Києві, а згодом – на гастролях у Берліні та Бонні! Цьогорічні гастролі оркестру стали можливими також завдяки співпраці з Молодіжним симфонічним оркестром України.

Деталі про виступи BundesJugendOrchester в Україні:

Сторінка події у Києві: https://www.facebook.com/events/210055589646465/

Сторінка події у Львові: https://www.facebook.com/events/198569914143883/

 

Фотографії надані організаторами: BJO 2015 ©MUTESOUVENIR

Стефанія ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *