400 років історії української музики в День Незалежності

Класична музика стає неодмінним атрибутом святкування Дня Незалежності на головній прощі столиці. Минулого 2015 року в цей день на майдані Незалежності та з усіх телеекранів країни звучала Симфонія №9 Л. ван Бетовена. А у 25-річницю Незалежності почуємо не менш масштабний проект “Народжені вільними”! 

“Народжені вільними” –  таку назву отримав оркестр, до складу якого увійшли музиканти народжені вже на Незалежності нашої держави. Отже грати для нас будуть хлопці і дівчата не старші 25 років з усіх куточків держави: Дніпра, Києва, Луцька, Львова, Миколаєва, Одеси, Сум, Харкова, Херсону, Черкас, Чернівців та Донбасу. А ось за диригентським пультом, як і минулого року, ми побачимо Кирила Карабиця – всесвітньо відомого музиканта, музичного керівника Веймарського симфонічного оркестру та Веймарської опери (Німеччина) та Північно-Британського симфонічного оркестру (Велика Британія).

Концерт відбудеться на майдані Незалежності з прямою трансляцією на UA:перший о 21:30.

Програма концерту символізує 400 років історії української музики.

Борис Лятошинський. Урочисті фанфари з 5-ї симфонії.
Державний Гімн України.
Максим Березовський. Симфонія. 1 частина.
Ференц Ліст. Симфонічна поема «Мазепа».
Михайло Вербицький. Симфонічна увертюра.
Модест Мусоргський. «Гопак» з опери «Сорочинський ярмарок».
Петро Чайковський. Концерт для фортепіано з оркестром №1, І частина.
Сергій Прокоф’єв, на слова Тараса Шевченка «Заповіт» з опери «Семен Котко».

У фіналі концерту прозвучить світова прем’єра:
Іван Небесний. «Небесний. Щердик» для фортепіано, бандури, дитячого хру, мішаного хору, симфонічного оркестру та мультимедіа. Символізм цього твору – вічна, світової популярності пісня про народження Ісуса, про Різдво, про народження Незалежної України, боротьбу за незалежність, перемоги українського народу, про щасливе майбутнє.

Солісти – Олексій Гринюк, фортепіано (Великобританія), Роман Гриньків, бандура

За участі Національної академічної заслуженої хорової капели «Думка» (Художній керівник – Герой України Євген Савчук), Зведеного дитячого хору за участю дітей з піонерського табору «Артек. Пуще-Водиця», хорів хлопчиків «Дзвіночок» та Хорової капели імені Левка Ревуцького, хорів дитячих музичних шкіл «Райдуга», «Ластівка», «Щастя» та інших.

Фото з офіційної спільноти “Народжені вільними” у Facebook.

13939403_161254754279653_7683490009133010434_n

Олійник Стефанія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *