Пастки пошуку класичної музики

Часом в Інтернет-джунглях не так просто знайти твір класичної музики, і не натрапити на фальшивку, як наприклад, “Реквієм за мрією” В.А.Моцарта 🙂 Moderato пропонує Вам скористатися інструкцією пошуку і знайти все, що припало до душі!

Правило №1 – записувати назву твору та автора лише мовою оригіналу або англійською мовою.

Отож, вам потрібно знайти той, чи інший твір Й. С. Баха, наприклад прелюдія і фуга до мажор із 1 тому його «Добре темперованого клавіру» (збірнику прелюдій і фуг Баха у двох томах) – ви вводите у пошуковику «J. S. Bach prelude and fugue C dur (major) 1 book» і, гарантую, що пошук знайде потрібний твір. Чому саме так? По-перше, дуже часто, перекладаючи твір із мови оригіналу, люди не роблять це точно, а починають створювати «варіації на тему» оригінальної назви. Це дуже часто шкодить у пошуку певного твору. По-друге, якщо ви напишете назву англійською мовою, пошук знайде іноземні виконання, які є дуже часто набагато кращі, ніж ті, які пошук видає на  назви творів, написані українською або російською мовою. Нам ж потрібно знайти найкращі!

Правило №2 – як знайти назву твору або ім’я автора в оригіналі?

Тут все дуже просто. Можна знайти статтю в он-лайн енциклопедії Вікіпедії про те, що вам потрібно українською чи російською, а потім глянути чи є ця стаття якоюсь іншою мовою. Англійською мовою стаття є майже завжди, а звідти вже можна скопіювати те, що потрібно у пошуковик. Для цього також чудово підходять перекладачі.

Правило №3 – де саме, окрім стандартного пошуку, можна шукати музику?

Якщо вам потрібно аудіо- або відео-варіант музичного твору, то всі музиканти стандартно відкривають YouTube. Використовуючи правила №1-2, можна знайти чудові, часто сучасні виконання багатьох творів у кращих залах світу. А далі вибирайте на свій розсуд.

Окрім інтернет-ресурсів, можна скористатися можливостями телебачення та радіо. Раджу знайти такий телеканал, як «Mezzo», який дуже часто транслює багато чудової музики. В Інтернеті можна знайти програму цього каналу і слідкувати за концертами, які будуть відбуватися. Щодо радіо, то є чудове українське радіо «Skovoroda», у якому є програма про класичну музику. Також є ціла “збірка” інтернет-радіо класичної музики – http://www.classicalradio.com/ Хочете цілодобово слухати лише Моцарта, Шопена чи наприклад класичну музику для духових інструментів – просто оберіть категорію, яка Вам до вподоби!

Якщо вам потрібні ноти академічної музики – прошу завітати на http://imslp.org/wiki/Main_Page. Це чудовий сайт, де можна віднайти майже всі ноти декількома виданнями, а інколи у вигляді факсиміле (сфотографовані та видані рукописи творів).

Тому, хто не так добре орієнтується у академічній музиці, забороняється шукати її у різного роду підозрілих сайтах і соціальних мережах!

Правило №4 – допоміжні знаки!

Якщо після того, як все правильно введено англійською, ви все одно не можете знайти правильного твору, тоді :

  • Попробуйте доповнити вже набраний у пошуку текст інструментом, який цей твір виконує (flute, piano, organ) або словом оркестр, якщо це оркестровий твір (orchestra). Якщо хоровий – слово «хор» («choir»), якщо оперний – «opera» і т.ін.
  • Якщо це частина твору, потрібно вказати повний шлях цієї частини твору від початку до кінця (прямо як у windows у провіднику), тобто якщо це частина симфонії, тоді symphony part «n».
  • Часто ви можете побачити таку позначку op. 20 (opus – з лат. «робота», тобто, у даному значенні, будь-яка музична робота). По суті, це офіційний номер твору у повному укладеному кимось списку творів певного композитора, і за цим номером точно можна визначити твір, часто навіть без якихось його ознак. Ці номери майже завжди пишуть біля творів у Інтернет-ресурсах, у Вікіпедії завжди.
  • Також для точності можна дописати слово «full» або «complete», тобто повний твір, а не частинами («pieces»). Слово «piece» також може трактуватися, як «музичний твір».

Правило №5 – не лінуйтеся!

Якщо ви хочете знайти твір, про який мало знаєте – попробуйте пошукати щось для того, щоб краще його зрозуміти, щоб знайти його оригінальну назву врешті-решт. Знайдіть коли він був написаний і чому? Дуже часто за історіями створення академічних творів можна писати цілі романи та детективи. Повірте, якщо Ви дозволите своїй фантазії збудувати цілий світ навколо музики якогось академічного твору, тоді ви по-справжньому відчуєте його, чогось у нього навчитеся.

Петро ЖЕРУХА

Один коментар до “Пастки пошуку класичної музики

  1. Сповіщення: Moderato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *